Telefonická pěstitelská poradna od pondělí do pátku mezi 9:00 a 17:00. Volejte přímo houbaři Šavelkovi na 777 599 425.

Zrnitá sadba hlívy ústřičné 0,7 litru II. jakost

48 Kč
Skladem

Hlívová sadba II. jakosti je stále životaschopná, ale se vzhledovými vadami. Vyskytuje se  oranžová kapalina, která podhoubí zabarvuje. Kapalina je neškodná, jde o odpadní látky podhoubí a přebytečnou vodu.

 

Doporučuje se spíše pro očkování dřeva než slámy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Použití a výhody zrnité sadby

  • Je určena zejména pro očkování slámy a dřevní štěpky. Jedno balení sadby je určeno pro naočkování cca 10 kg mokré slámy nebo štěpky. Lze očkovat také dřevo. Na následujícím odkazu jsou uvedeny praxí prověřené Návody na pěstování s fotografiemi a nákresy, které skutečně fungují.
  • Sadba pochází z vlastní výroby. Nakupujete tedy přímo u výrobce. Připravuje se průběžně po celý rok a k pěstitelům se dostane vždy čerstvá. Také proto jsou s ní zákazníci velice spokojeni, o čemž se můžete přesvědčit v Galerii úspěšných pěstitelů.
  • Tuto sadbu v akci jste mohli vidět také v  televizním receptáři s Václavem Postráneckým - viz tento odkaz.
  • Zrnitá sadba je velmi aktivní, snadno a rychle se rozrůstá. Pro očkování slámy je tato sadba nezbytností.
  • Uskladnění : Zrnitá sadba je určena pro rychlou spotřebu. Její životaschopnost je při dobrém chlazení zhruba dva měsíce od data výroby.

 

 

 

Hlíva je vynikající do kuchyně a také jako léčivka (podporuje imunitu, snižuje vysoký tlak a cholesterol). Plodnice lze snadno sušit. Je to chladnomilný, podzimní a časně zimní druh. Roste v období kdy už dávno nenajdete lesní houby. Je velkou výhodou, že hlívu nelze zaměnit s žádnou jinou houbou. 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: