Kolíčková sadba hlívy plicní; 150 ks

458 Kč
Skladem

Dostatečné množství sadby  hlívy plicní (letní) pro opravdu poctivé naočkování 5-6 listnatých špalků. Sadba přímo od výrobce.

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Použití a výhody kolíčkové sadby hlívy plicní

  • Jedno balení kolíčkové sadby vystačí pro naočkování 5-6 špalků (délka 50 cm, průměr 20 cm).
  • Pro pěstování hlívy plicní kolíčkovou sadbou platí v plném rozsahu návod na hlívu ústřičnou, viz Návod na pěstování .
  • Tato sadba je určena pro očkování výhradně listnatých špalků a pařezů.
  • Pěstební postup je jednoduchý a málo pracný, viz schéma.
  • Při očkování vyvrtejte otvory o průměru 8 mm a hloubce cca 30 mm.
  • Uskladnění : Zkušenost ukazuje, že  životaschopnost sadby je několik měsíců od data výroby. Stačí uložit do chladničky a neotvírat obal. Kolíčkovou sadbu hlívy si tak můžete koupit s předstihem, např. v zimě na jarní očkování.


Upozorňuji, že kolíčky v balení nejsou počítané po kusech, nýbrž vážené (podobně jako hřebíky v železářství). Balení tedy obsahuje +/- 150 očkovacích kolíčků.

Sadba je balena v recyklované zavařovací sklenici a mohou na ní být původní etikety a nebo znečištění vodním kamenem.


 

  

Proč je sadba hlívy plicní tou správnou volbou?

  • Hlíva plicní je "rodná sestra" hlívy ústřičné. Má drobnější, krémově zbarvené plodnice. Ty vyrůstají v letním období. Hlíva plicní se tak přirozeně doplňuje s hlívou ústřičnou, která je chadnomilná a plodí až na podzim. Hlíva plicní má velmi podobné kulinární i léčivé vlastnosti jako hlíva ústřičná.

 


Občas se stane, že je vám doručena "roztřesená" sadba, viz foto. Ubezpečuji, že to není na závadu. Sadba se totiž skládá z několika složek (kolíčky, živinová vložka a inokulum), které jsou v klidu mé laboratoře spojeny v jednolitou bílou masu. Kvůli nárazům při přepravě se někdy kolíčky od sebe oddělí a bílé  povrchové podhoubí se omačká. 

Roztřesené kolíčky

Pokud budete hned očkovat, máte to vlastně připravené, protože sadbu byste tak jako tak rozdělovali na jednotlivé kolíčky. Chcete-li mít naprostou jistotu, že je sadba v pořádku, ponechte sklenici v klidu stát na teplém místě. Již po pár dnech bude patrné jak se kolíčky "chlupatí", tj. obráží čerstvým podhoubím hlívy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: